Veřejná zakázka: Dílčí část 1: Audiovizuální technika pro OPF Karviná

Informace o části veřejné zakázky

fáze zadávacího řízení Zadáno
Zakázka byla zadána.
DBID: 368
Jedná se o část veřejné zakázky: Dodávka audiovizuální techniky pro Slezskou univerzitu v Opavě

Název a popis předmětu

  • Název: Dílčí část 1: Audiovizuální technika pro OPF Karviná

Stručný popis předmětu:
Předmět této dílčí části je specifikován touto zadávací dokumentací, zejména pak projektovou dokumentací, která je přílohou zadávací dokumentace č. 1. a soupisem dodávek, který tvoří přílohu č. 2 zadávací dokumentace.
Předmětem veřejné zakázky je dodávka a instalace audiovizuální techniky vybraných výukových prostor v objektu Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.
Dodávka zahrnuje zejména (nikoliv však výlučně):
Snímání zvuku
Vzhledem k velikosti prostoru a tím související vzdáleností řečníka od posluchače je potřeba lidský hlas zesílit na dostatečnou hlasitostní úroveň, která zajistí posluchači srozumitelný projev řečníka. Ke snímání hlasu je použita kombinace bezdrátových a stolních kondenzátorových mikrofonů. Dva typy bezdrátových mikrofonů (ruční, náhlavní souprava, klopový) nabídnou řečníkovi volbu typu mikrofonu dle aktuální využitelnosti. Pro vytvoření bezchybného radiového přenosu budou v sále instalovány přijímací rádiové antény napojené na systém anténních zesilovačů a přijímačů. Stolní mikrofony jsou voleny kondenzátorové s hyper-kardioidní charakteristikou tak, aby bylo zajištěno snímání hlasu i z větší vzdálenosti mikrofonu od sedícího řečníka a přitom nedocházelo ke snímání okolních rušivých zvuků. Stolní mikrofony budou vybaveny spínačem, který umožní řečníkovi příslušný mikrofon aktivovat nebo deaktivovat.

Signálové trasy
K přenesení audio signálů budou použity měděné kabely konstrukce stíněný, kroucený pár v symetrickém zapojení. Pro překonání větší délky signálových cest od přípojných míst budou použity převodníky asymetrického na symetrický signál a pro stolní mikrofony budou použity převodníky mikrofonní úrovně na vyšší linkovou úroveň. Tyto převodníky slouží také k napájení stolních, kondenzátorových mikrofonů.

Zpracování zvuku
Signálové cesty od přípojných míst budou dotaženy do režijní místnosti a připojeny na audio digitální mixážní pult propojený s automatickou mixážní jednotkou. Mixážní pult umožní zpracování a úpravu až 32 audio kanálů pomocí 16 servo tahových potenciometrů nebo počítačové aplikace. Všechny vstupy budou vybaveny analogově -digitálními převodníky, které vytvoří virtuální prostředí, ve kterém následně probíhá úprava jednotlivých audio stop. K jednotlivým vstupům bude možno přiřadit integrované efektové funkce gate, expander, ekvalizér, limiter. Slučovat audio kanály do pracovních skupin, směrovat na jednotlivé výstupy mix pultu nebo přiřazovat další efekty pro změnu charakteru tónu jako reverb, flanger, chorous. Vytvořené nastavení pultu bude možné ukládat do knihoven uživatelských nastavení (presety) a dle potřeby opět iniciovat. Presety bude možné ukládat přímo v konzoli nebo na externím USB disku. Konzole bude propojena s rozšiřující automatickou jednotkou vybavenou obvody pro potlačení zvukové zpětné vazby.

Záznam zvuku
Probíhající program prezentace je vhodné zaznamenávat a archivovat. Zvukový podklad bude společně s obrazovým podkladem ukládán na záznamový server a samostatně na USB paměťovou kartu mix pultu.

Reprodukce
Běžná reprosoustava se chová jako bodový zdroj zvuku s kulovitým vyzařováním. Vznikají tak nežádoucí odrazy od stěn, stropu a podlahy. Systém ozvučení Line Array je tvořen větším množstvím reproduktorů umístěných nad sebou a tvoří tak přímkový zdroj zvuku s válcovým vyzařováním. Při takovém uspořádání se eliminují odrazy od podlahy a stropu.

Videoprojektor
S ohledem na stavebně- technické možnosti prostoru bude videoprojektor umístěn ve stropní části ochozu v 1.NP.Pro překonání projekční vzdálenosti a přizpůsobení obrazu projekčnímu plátnu bude videoprojektor vybaven objektivem s ohniskovou vzdáleností optimalizovanou pro toto řešení projekce. Spolehlivost provozu videoprojektoru bude zajištěna volbou laserového přístroje, který kromě delší životnosti světelného zdroje podporuje bezfiltrové řešení.

Video formát
Televizní a filmový průmysl stanovil jako základní formát digitálního zpracování videa standard 1920 x 1080 pixelů. Většina současných používaných video zařízení toto rozlišení v poměru stran 16:9 podporují a je proto vhodné dodržet v celém video řetězci toto jednotné rozlišení Použitím kompatibilních video komponentů se vyloučí případné kolize při přenosu a zpracování video obsahu.

Projekční plátno
V čele místnosti bude umístěno pevné rámové projekční plátno o rozměrech 7000 x 3900 mm. Konstrukci plátna bude tvořit pevný černěný rám uchycený na montážních konzolích. Projekční plocha se stranovou odrazivostí 120°poskytne optické vlastnosti, které umožní pohodlné sledování video obsahu ze všech pozorovacích míst v sále. V době nevyužívání videoprojekce bude projekční plátno zakryto posuvnými panely.

Signálové trasy
Signálové trasy musí umožnit přenos signálů v dostatečném frekvenčním rozsahu. To je kvalitativně zajištěno použitím vhodného typu kabelů a vhodným návrhem struktury přenosové soustavy. Přenos video signálů na větší vzdálenosti je však spojen se vznikem signálových ztrát na kabeláži. Řesením je použití signálových převodníků, které umožní přenos i na větší vzdálenosti.

Zpracování videa
Video signály budou přivedeny na video maticový přepínač (matrix) primárně určený pro integrované zpracování, konverze a směrování video obsahu na jednotlivá výstupní obrazová zařízení. Ovládání bude umožněno tlačítky na předním panelu, počítačovou aplikací a řídícím systémem.

Záznam videa
Probíhající program prezentace je vhodné zaznamenávat a umožnit jeho šíření přes internet. K vytvoření takového přenosu bude potřeba zmenšit objem dat pomocí zařízení umožňující kontinuální přenos audiovizuálního materiálu. V projektu budou použity dvě kódovací jednotky, které umožní přenos dvou nezávislých AV zdrojů kódovaných kompresním formátem H.264/AVC běžně používaných v počítačových přehrávačích.

Kamerový systém
Snímání probíhající prezentace budou zajišťovat dvě pohyblivé kamery s možností dálkového řízení náklonu v horizontální a vertikální rovině. Dálkové řízení umožní také změny velikosti a ostření snímaného obrazu. Kamery budou umístěny v zadní části místnosti, kde využijí variabilní možnosti snímání a vytváření obrazového materiálu.

TV monitory
V prostoru prezentujícího bude potřebný video náhled zobrazen na dvojici 48“ monitorů. Jeden 48“ monitor bude umístěn nad vstupem do sálu, kde bude zobrazen obsah probíhající prezentace a 1 nad recepcí.


K obsluze celého systému AV bude potřeba velké množství ovládacích úkonů, které je vhodné sloučit pod jeden ovládací prvek. Pomocí centrálního řídícího systému a ovládacího panelu bude možno vytvářet ovládací prvky s možností sekvenčních povelů (makra), které nahrazují nutnost manipulace se zařízeními AV. Jedním tlačítkem se tak může např. iniciovat spuštění celého systému obsahující postupné zapnutí jednotlivých zařízení, nastavení hlasitosti, zvolení video vstupů, zatažení rolet, snížení intenzity osvětlení apod.
Podrobná specifikace audiovizuální techniky výše uvedené dílčí části modernizace výukových prostor je uvedena v projektu audiovizuální techniky, který pod zakázkovým číslem 3065 vyhotovila v červnu 2016 společnost MARPO s.r.o., sídlem 28. října 201, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory.


Předpokládaná hodnota

  • 6 767 935 Kč bez DPH

Položky předmětu

Veřejné dokumenty

Formuláře

URL odkazy

Plnění smlouvy na základě veřejné zakázky